Jak opravit poškozené oblečení?

Podařilo se vám polít nebo roztrhnout váš nejoblíbenější kousek z celého šatníku? Neházejte flintu do žita, časy, kdy se oblečení nedalo opravit, jsou už dávno pryč. Jaké máte možnosti u jednotlivých druhů poškození vašich oblíbených kousků? 

Čistírna

I při těch nejhorších skvrnách vám dokáže pomoci profesionální čistírna, kde se o vaše oblečení postarají profesionálové jako z reklamy. Vaše oblečení bude vyčištěno důkladně, ale přitom šetrně, aby se nepoškodilo.

Krejčovství 

Šikovná švadlena zašije každou díru tak, aby ani nebylo vidět, že tam nějaká byla. Netrapte se doma a neztrácejte svůj čas nemotornými pohyby jehlou a nití špatné barvy. Zaneste kousek do krejčovství, po opravě ho nepoznáte.

Improvizujte 

Je jasné, že pokud si roztrhnete oblíbené sako, nezkrátíte mu rukávy a neuděláte si z něho vestu. I když, proč ne? Přesto, pod improvizací máme na mysli například různé techniky barvení, jako je batikování. Polili jste si oblíbené tričko barvou? Dokončete to dílo originálním způsobem.

Vyprali jste nebo vysušili citlivé prádlo? 

V dnešní době jsou již na trhu přípravky, které zachrání i „seprané“ rifle a vrátí jim původní pružnost i barvu. Takové přípravky nabízejí některé galanterie a seženete je pod názvem „oživovač textilu“.

Nic nepomůže? 

Když vám ani jeden z našich tipů nepomohl, oblečení nevyhazujte. Můžete ho stále využít například během letních prací na zahradě nebo během opékání s přáteli a dopřát mu tak další roky služby. Pohodlné bude pravděpodobně i nadále, tak proč se ho zbavovat?