Jak se obléci na exotickou dovolenou

Chystáte se na dovolenou do exotických vzdálených zemí a nevíte, jak se správně obléci? Přečtěte si náš článek, kde vám přinášíme pár tipů od zkušených cestovatelek a díky kterému se v cizině nedostanete do problémů. 

Orient 

V orientálních zemích, ale i obecně ve všech muslimských zemích, se mimo resort doporučuje zahalovat tělo. Některé země jsou benevolentnější, jinde se vyžaduje kompletní zahalení kromě očí. Vždy se informujte v dané zemi o tom, jak se na oblečení žen dívají domácí.

Jihovýchodní Asie 

V jihovýchodní Asii snadno zapadnete mezi domácí, když zvolíte správné oblečení, bambusový klobouk a například sluneční brýle. Budete vypadat trendy, budete chráněna před ostrým sluncem a zároveň vás nebudou otravovat různí prodejci a zloději.

Evropské ostrovy 

Evropské ostrovy jako Madeira, Kanárské ostrovy, ale i africké Kapverdy jsou známé svým mírným klimatem, a ne nadarmo se jim říká ostrovy věčného jara. Pamatujte na to, že ve vyšších nadmořských výškách teploty klesají. Na Tenerife není problém v létě na nejvyšší sopce se zchladit při teplotě 5 stupňů.

Austrálie a Nový Zéland 

V těchto zemích si dávejte velký pozor zejména na jedovatá zvířata, kterých je zde největší procento na celém světě. Pevné boty a dlouhé kalhoty jsou na procházkách v buši nezbytné. Pomoci vám může i kvalitní moskytiéra na klobouku.

Afrika 

V afrických zemích platí ve většině případů stejná pravidla jako v Austrálii, i s tím, že většina z nich je muslimská a třeba respektovat jejich zákony. V resortech a letoviscích je to však benevolentnější a určitě odjedete s krásným opálením.