Jak správně skladovat zimní oblečení?

Už se i vám stalo, že jste po létě vytáhli ze skříně nebo ze sklepa oblíbený kabát nebo bundu, které voněly jako staré ponožky? Svou daň si jistě vybrala i vlhkost, a pokud není vchod do sklepa dokonale uzavřený, možná v rukávu najdete i myš, pavouka nebo moly. Podívejte se spolu s námi, jak pečovat o své oblečení a nenechat je napospas vlivu času. Za půl roku, až je budete vytahovat, si na nás vzpomenete a s úsměvem si je rovnou oblečete.

Skladujeme jen čisté prádlo

Před uskladněním nezapomeňte vaše oblečení vyprat nebo vyčistit v čistírně podle pokynů od výrobce nebo prodejce. I takové čištění však není navždy, a pokud chcete kousek uskladnit i na 2 roky, po roce jej doporučujeme vyprat znovu.

Na sklep zapomeňte

Ne každý má doma dostatek místa na velký šatník, ale oblečení by mělo najít své místo ve vašem bytě, ne ve vlhkém a plesnivém sklepě. Každý kousek nezapomeňte vložit do obalu na oblek nebo šaty (dle jeho délky) a pověsit k němu pytlík s levandulí, která udrží oblečení voňavé během celého léta (nebo i zimy).

Nechte jim vzduch

Nesnažte se vedle sebe natlačit do skříně deset zimních kabátů. Mezi jednotlivými kousky oblečení nemusí být právě 10centimetrové mezery, ale určitě nedoporučujeme pokusit se vytvořit nafukovací skříň. Pokud dopřejete věcem trochu vzduchu, minimálně se vám nezmačkají a nezatuchnou.

Alespoň jednou je zkontrolujte

Mimo sezónu si najděte 5 minut a podívejte, v jakém stavu věci jsou. Když tak chvilku nechte otevřená pouzdra. Pokud z nich vyjde aroma zmiňované levandule, máte jistotu, že jsou vaše šaty v pořádku.

Máte nějaké osvědčené tipy na uschování oblečení? Pokud ano, podělte se s námi do komentářů.