Je ti teplo? Tipy pro svěží letní outfit

Znáte ty dny, kdy ležíte doma na posteli jen ve spodním prádle, fouká na vás ventilátor a vy máte i tak pocit, že shoříte? Představa, že se musíte obléci a vyjít přímo na slunce je dost zničující. Podívejte se s námi na pár letních tipů, které vám pomohou přežít horka ve zdraví.

Chraňte si hlavu 

Spalující slunce na nás dokáže zaútočit plnou silou právě v létě. Nejen malé děti mohou dostat úpal, klidně potká i vás. Mít horečky, svalové bolesti a křeče během dní, kdy je nesnesitelné horko, není nic příjemného. Chcete-li se vyhnout úpalu, chraňte si hlavu trendovým letním kloboukem nebo šátkem.

Nezapomeňte na oči

Další citlivá část našeho těla jsou právě oči. Nemusíte se dívat přímo do slunce, abyste si je pokazili. Úplně stačí, když moře a pláž hází odlesky. UV záření je však mnohem nebezpečnější a sluneční brýle s dostatečným UV faktorem jsou na dovolené nezbytné.

Větrejte

Ne váš byt, ten byste měli v létě spíše utěsnit a nevpustit dovnitř horko. Nicméně, celý váš outfit by měl být maximálně vzdušný. Žádné obtažené věci, žádná hrubá látka, žádný umělý materiál.

Dlouhý rukáv?

Zamysleli jste se někdy nad tím, proč v arabských zemích nosí na poušti muži i ženy dlouhé hábity? Několik zdrojů uvádí, že právě tento typ oblečení funguje podobně jako komínový systém, díky čemuž je pod těmito burkami docela příjemně. Druhou věcí je, že vám slunce nepraží přímo na celý povrch těla.

Bledé barvy

Už dávno se prokázalo, že sluneční záření přitahují tmavší barvy. Dvě auta stejné značky (jedno černé, druhé bílé) zaparkované na přímém slunci na parkovišti měly rozdíl teploty v interiéru až 30 stupňů. Podobně to funguje i s oblečením, sáhněte proto raději po bílé nebo bledých odstínech.