Jak přežít jaro stylově a v plném zdraví

Jaro už klepe na dveře. Bláznivé počasí, stoupající teploty, první zubaté sluníčko, ale i teplý větřík pomalu naznačují, že zimní kabáty již brzy odložíme do skříní. Jak se však obléknout do nepředvídatelného jarního počasí? Podívejme se na to společně v tomto článku.

Dobrá bunda nad zlato

Přechodné bundy lidé vymysleli na to, aby se nosily na jaře a na podzim. Více moudrosti v tom nehledejte. Je dobré, pokud máte přechodnou bundu, kterou během náhlého oteplení shodíte ze sebe a klidně ji odnesete v rukách, ale která vás například v dešti a větru ochrání i při cestě do auta.

Pozor na obuv

Jarní (i podzimní) počasí je skutečně nepředvídatelné, a proto musíte vsadit na obuv, která vám dovolí přeběhnout i přes louži. Plátěnky jsou trendy a pohodlné, ale stačí jemný déšť nebo trochu vody na chodníku a celý den budete běhat s mokrou nohou. Kvalitní a dobře ošetřené (naimpregnované) boty jsou základem úspěchu.

Holé kotníky?

Trend krátkých kalhot nepostihl pouze ženy, ale i muže. Je to jednoznačně nový a stále horký módní výstřelek, který se však často spojuje i s absencí ponožek. Holá noha nikdy nepřinesla nic dobrého, zejména v chladném počasí. Nechte si to až na teplejší květen.

Pozor na ledviny

Dobrá bunda vás ochrání i před nachlazením nejcitlivějších částí těla - zad a ledvin. Pokud nechcete strávit několik týdnů v bolestech a nechcete se vzdát ani své krátké bundy, zvolte pod ni vhodnou dlouhou mikinu, která udrží váš kříž v teple.

Když foukne na krk

Nevěřte žádným módním poradcům, kteří vám budou tvrdit, že roláky jsou nemoderní. Pěkný svetřík se skvěle hodí k různým typům outfitu a zároveň vás ochrání před povětrnostními vlivy. Rovněž není příjemné jedno pěkné ráno se vzbudit s angínou a pak se z ní dva týdny léčit.

Doufáme, že si naše tipy vezmete k srdci a prožijete klidné jaro bez nemocí a módních přešlapů.