Správná obuv na léto: Jak se vyhnout problému s pocením?

Léto je tady a s ním i vyšší teploty, které nás nutí vytahovat ze šatníků stále lehčí kousky. Jak je však na tom vaše obuv a zdraví vašich nohou? Podívejte se společně s námi na pár tipů, jak předejít nadměrnému pocení a mít tak i během léta stále zdravé nohy.

Vsaďte na kvalitní ponožky

Zapomeňte na silonky a různá jiná umělá vlákna. Kvalitní bavlněné nebo bambusové ponožky jsou základem pro to, aby mohla noha dýchat a netvořily se na ní různé choroboplodné zárodky. Za ponožky si připlaťte raději více, stojí to za to.

Obuv musí být vzdušná

Neznamená to, že musí být výslovně síťovaná. I kvalitní kožené boty nebo boty z vláken s částicemi stříbra poskytnou vaší noze dostatek vzduchu. Levné umělohmotné boty vám nohu dusí stejně jako nekvalitní ponožky.

Nejlepší alternativa? Otevřená obuv

Pro léto je nejlepší alternativou otevřená obuv. Žabky, sandály, ale i pantofle stojí na pultech známých výrobců obuvi a dámy, ale ani páni se za nošení takové obuvi nemusí stydět. Vše závisí jen od zvolení správného modelu.

Co si vzít do přírody?

Při turistice nebo procházce lesem není otevřená obuv vhodná ani bezpečná. I zde však platí to, že obuv musí být kvalitní. Při turistice je vhodné měnit si ponožky co nejčastěji, ideálně alespoň každé 3 hodiny. Nezapomeňte, že nejen po turistice, ale i po jakékoli procházce třeba boty pořádně vysušit a obout si je nejdříve za dalších 24 hodin.

Zkuste domácí lázně

Pokud se vám zdá, že se vaše nohy nadměrně potí a chcete se vyhnout problémům s mykózou, vsaďte na osvědčené lázně v roztoku soli, jedlé sody a octa. Podobně pomůže i teatree olej nebo heřmánek. Nezapomínejte však, že hygiena, čisté ponožky a vysušené boty jsou základ.