Nechcete si pokazit účes? Máte tyto možnosti

Ať už jdete na svatbu, na rande nebo na pracovní setkání, určitě byste nerada přišla s pokaženým účesem. Dílo na hlavě, na kterém jste usilovně pracovali, se může během sekund změnit v katastrofu.   

Prevence

Sledovat počasí, přizpůsobit se mu a nosit v autě rezervní deštník jsou základem úspěchu. Stejně je důležité myslet i na spolehlivý transport, který vás doveze například do podzemního parkoviště, díky čemuž se ani nebudete muset zamýšlet nad tím, zda vám před důležitým setkáním nebo návštěvou divadla vítr a déšť nepokazí účes.

Pokrývka hlavy jako součást účesu

Šátek, ale i klobouček dokáží být opravdu stylové, ochránit vás před sluncem i deštěm, a zároveň ochránit i váš vzhled díky stabilnímu účesu. Přítomnost pokrývky hlavy v interiérech se již nepovažuje za takové tabu, jako tomu bylo před 100 lety. Nemusíte se tedy obávat a klobouček si nechte na hlavě i celý večer.

Kapuce není jen pro chlapce

Ženy vyznávající sportovní styl určitě často zakládají na mikině, jejíž součástí je i šik kapuce. Pokud nejdete na vysloveně slavnostní galavečer, můžete zvolit tuto alternativu a kapuci v případě špatného počasí využít.

Jednodušší účes pro méně starostí

Pokud se nechcete o účes bát, zjednodušte si ho. Je jasné, že slavnostní česání, které trvá 2 hodiny, se nikdy nebude moci srovnávat se sponkovou rychlovkou s pomocí laku na vlasy. Určitě se však na vás nikdo nebude dívat svrchu a vy nebudete mít tolik starostí jako jiné dámy.

Šátek nebo kefíjou nic nepokazíte

Dámský účes musí i něco vydržet. Pokud ho potřebujete ochránit před větrem a deštěm například jen několik desítek minut po nějaké oficiální části programu v exteriéru, můžete si přes celou hlavu přehodit velký kus látky. Ten se postará o vše potřebné a navzdory kontaktu s účesem ho nezničí. Pokud si takový šátek připravíte předem, můžete jej sladit se zbytkem outfitu.